YAŞAR ÜNİVERSİTESİ VE ENSİA YENİLENEBİLİR ENERJİ İÇİN EL ELE VERDİ

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ VE ENSİA YENİLENEBİLİR ENERJİ İÇİN EL ELE VERDİ

İMZALANAN PROTOKOLÜN ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİN ÖZGÜN BİR ÖRNEĞİ OLMASI AMAÇLANIYOR.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR CEMALİ DİNÇER:

PROTOKOL İLE ‘GELECEĞE YÖN VEREN YENİLİKÇİ BİREYLER YETİŞTİREREK TOPLUMA KATKIDA BULUNMAK’ HEDEFİMİZİN BİR HALKASINI DAHA TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ.

ENERJİ SANAYİCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (ENSİA) BAŞKANI ALPER KALAYCI:

“ÜYELERİMİZİN TEKNİK VE AKADEMİK DESTEK TALEPLERİNDE YAŞAR ÜNİVERSİTESİ’NİN YETKİN AKADEMİK KADROLARI VE ÖĞRENCİLERİNDEN YARARLANACAK, OLANAKLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE STAJ TALEPLERİNİ KARŞILAYACAĞIZ”

“ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ İLE BEŞ YILI BULAN İLİŞKİMİZİ, ÜNİVERSİTENİN KURUMSAL YAPISI İLE TAMAMLAMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ”

Yenilenebilir ve temiz enerji sektöründe yerli ekipman üretiminin artırılması ve Türkiye’nin bu alanda teknoloji ve proje üreten bir merkez olmasını vizyon olarak belirleyen Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA) ile Yaşar Üniversitesi kapsamlı bir işbirliği protokolüne imza attı.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ve ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı tarafından imzalanan protokol kapsamında ortak bilimsel ve sektörel organizasyonlar düzenlenecek.

ENSİA üyesi şirketlerin yenilenebilir enerji alanındaki projelerine Yaşar Üniversitesi’nin akademik kadroları katkı koyarken; üniversitede üretilen bilimsel bilgilerin, reel sektörde ve sanayide daha kolay ve uygun maliyetle karşılık bulması kolaylaşacak.

Stajyer öğrenci taleplerinin kabul edilmesinde, Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü başta olmak üzere Yaşar Üniversitesi bünyesinde eğitim veren ilgili bölümler öncelikli olarak değerlendirilecek.

// “BEŞ YILDIR ÇALIŞIYORUZ”

Protokolün imza töreninde konuşan ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, derneğin Akademik Üyeleri arasında Yaşar Üniversitesi kadrosunda yer alan pek çok akademisyenin olduğunu anımsatarak, “Beş yılı aşkın süredir gerek akademik üyelerimiz gerekse Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri ile farklı projelerde buluşma şansı yakaladık. ENSİA Genç organizasyonumuz bünyesinde de Yaşar Üniversitesi’nden pek çok genç mühendis adayımız

bulunuyor. Bu ilişki sistematiğini üniversitenin kurumsal yapısı ile tamamlamaktan çok mutluyuz. Sektörümüzün talep ettiği yetkin genç mühendis kadrolarının yetişmesine katkı sunmaktan da ayrıca gurur duymaktayız. Hocalarımızın bugüne kadar sektörümüze yaptıkları katkılar nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi