ENSİA’DAN ENVER’E BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ENSİA’DAN ENVER’E BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ENSİA YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN VATANSEVER:

“SADECE TÜRK İŞ DÜNYASININ KIYMETLİ BİR MENSUBUNU DEĞİL, BİR ENERJİ VERİMLİLİĞİ GÖNÜLLÜSÜNÜ KAYBETTİK”

 

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) ve enerji verimliliği alanında çok önemli çalışmalara imza atan Enerji Verimliliği Derneği’nin (ENVER) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ın ani vefatı büyük üzüntü yarattı.

Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, 57 yaşında vefat eden Çağlar için bir başsağlığı mesajı yayınladı.

İbrahim Çağlar’ın Türk iş dünyasının en köklü kurumlarının başında gelen İTO ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde çok önemli görevleri başarıyla yürüttüğünü hatırlatan Vatansever, Çağlar’ın aynı zamanda enerji verimliliğinde Türkiye’ye örnek olacak çalışmaları olduğunu söyledi.

ENVER ve ENSİA’nın yerli ve yenilenebilir enerji kaynakları temelinde pek çok ortak noktası olduğunu kaydeden Hüseyin Vatansever, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Merhum İbrahim Çağlar’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ENVER; ülkemizde enerji verimliliği farkındalığı bilincinin artırılması, geri dönüşüm, enerji kaynaklarımızın çeşitlendirilmesi ve dışa bağımlılığımızın azaltılması temelinde çok önemli çalışmalara imza atmış bir sivil toplum örgütü. Bizler sadece bir işadamı dostumuzu değil aynı zamanda bir enerji verimliliği gönüllüsünü kaybetmiş durumdayız. İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, başta İstanbul Ticaret Odası ve ENVER camiası olmak üzere Türk iş dünyasına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”