ENSİA 23 KURUMSAL ÜYESİ İLE ANTALYA’YA ÇIKARMA YAPTI

ENSİA 23 KURUMSAL ÜYESİ İLE ANTALYA’YA ÇIKARMA YAPTI

ENERJİ SANAYİCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ (ENSİA) BAŞKANI ALPER KALAYCI:

“İZKA İLE PAYDAŞI OLDUĞUMUZ BEST FOR ENERGY PROJESİ İLE TEMİZ ENERJİ VE TEMİZ TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNDE İZMİR’İN REKABETÇİ BİR KÜME HALİNE GELMESİNİ HEDEFLİYORUZ.”

 

Türk enerji sektörünün en önemli buluşma noktaları arasında yer alan EIF 14’üncü Dünya Enerji Fuarı, 13-15 Ekim tarihleri arasında Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.

Fuara bu yıl 23 kurumsal üye şirket ile birlikte çıkarma yapan Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA), yurtiçinden ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen enerji sektörü profesyonelleri ile bir araya geldi.

ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, İzmir Kalkınma Ajansı ile birlikte paydaş oldukları BEST For Energy projesi kapsamında yer aldıkları EIF 2021’de, enerji sektörünün tüm disiplinlerinde ulaşılan memnuniyet verici seviyeyi gözlemleme fırsatı bulduklarını söyledi.

 

// “İZMİR TEMİZ ENERJİ YATIRIMLARININ ADRESİ OLACAK”

 

Geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan EIF’in, dünyadaki iyi uygulama örneklerini ve yüksek teknoloji seviyesini katılımcılarla paylaştığını kaydeden Kalaycı, ENSİA üyesi firmaların yeni iş fırsatları yaratmalarının yolunu açmak üzere Antalya’da bulunduklarını belirtti.

ENSİA kurumsal üyesi 23 şirket ile yer aldıkları standda, ortak sinerji yaratma imkânı bulduklarını da kaydeden Alper Kalaycı, şu değerlendirmeyi yaptı:

“ENSİA olarak üyelerimize değer yaratıcı faaliyetler gerçekleştirmeyi önemsiyoruz. İZKA ile paydaşı olduğumuz BEST For Energy projesi ile Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Sektöründe İzmir’in rekabetçi bir küme haline gelmesini hedefliyoruz. Başta rüzgâr enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerjinin başkenti olan İzmir’in bu kümelenme anlayışı ile yeni yatırımların adresi olmasını istiyoruz. EIF’te bulunmamızın en önemli sebepleri arasında bu vizyon yer alıyor.”

15 Ekim Cuma günü sona erecek EIF 2021 kapsamında, ENSİA üyesi firmalar yenilenebilir enerji sektörü özelinde çok sayıda B2B görüşme gerçekleştirdi.