CHP EKONOMİ MASASI BASİFED ÜYELERİ İLE BULUŞTU

  • CHP EKONOMİ MASASI BASİFED ÜYELERİ İLE BULUŞTU
  • BASİFED ÜYELERİ ÜRETİMİN DESTEKLENMESİNİ İSTEDİ

 

CHP Ekonomi Masası üyeleri, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) üyesi iş insanları ile ESİAD Dernek Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıya, CHP Ekonomi Masası üyeleri Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztırak, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve CHP İzmir Eski Milletvekili Rahmi Aşkın Türeli katıldı. BASİFED Üyesi Dernek Başkanı ve yöneticilerinin yaşadıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini sıraladığı toplantıda, soruları yanıtlayan Öztrak, ciddi yönetim zaafiyeti yüzünden ekonomide çok büyük sıkıntılar oluştuğuna işaret ederek, iktidara geldiklerinde üretim ekonomisini esas alarak büyümeyi sağlayacaklarını söyledi.

 

// “ÜRETİME DEVAM ETMEMİZ ZORLAŞIYOR”

 

Toplantıyı yöneten ve açılışında konuşan BASİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Küçükkurt, BASİFED olarak CHP Ekonomi Masası’nı ağırlayarak iş dünyası ile ana muhalefeti bir araya getirdiklerini söyledi.

İş dünyasının talep, görüş ve önerilerinin dinlenmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan BASİFED Başkan Yardımcısı Küçükkurt, “Her fırsatta, her durumda iş dünyasının temsilcisi STK’lar olarak fikirlerimizi kamuoyu, hükümet ve muhalefet ile paylaşıyoruz. Özellikle yüksek enflasyon ve yüksek döviz ortamında ekonomi yönetiminin aldığı kararlar son derece kritik. Hükümet-muhalefet ayırmadan tüm muhataplarına aynı öneri ve tavsiyeleri veriyoruz. İş dünyası ve sanayicilerin yüksek enflasyon ortamında üretime devam edebilmesi zorlaşıyor” dedi.

Seçime yaklaşırken muhalefetin iş dünyasını dinlemesinin değerli olduğunu vurgulayan Küçükkurt, “Türkiye’nin tek kurtuluşu üretim ekonomisidir. Bunu sağlayacak imkanlar yaratılmalı, üretmeli, üretmeli, üretmeliyiz” diye konuştu.

 

// ALİAĞA’YA RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ SERBEST BÖLGESİ

 

Toplantıda yenilenebilir enerji sunumu yapan ENSİA Danışma Kurulu Üyesi Serkan Aksüyek, yenilebilir enerji sektöründeki mevzuat değişikliklerinin daha faydalı olması için sektör ile istişare edilerek yapılması gerektiğini söyledi. İzmir’in rüzgar enerji santralleri konusunda Türkiye’nin öncü kenti olduğuna işaret eden Aksüyek, “Tamamlanamayan Çandarlı Limanı’nın deniz üstü rüzgar enerji santrallerinin Avrupa’daki örnekleri gibi cep üretim serbest bölgesi olmasını öneriyoruz. Türkiye’deki 4 rüzgar tribünü kanadı fabrikası kentimizde. 7 rüzgar kulesi tesisinin 4’ü İzmir’de. Nitelikli işgücü var ve ALOSBİ’de ar-ge merkezi yakın zamanda hizmete girecek. Bu projenin hayata geçmesi kente büyük katkı sağlar” dedi.